Zračno vzmetenje je zračno povezana komponenta, ki nadomešča tako imenovano vzmetenje MacPherson. Zračno vzmetenje daje veliko prednost pri povečanju udobja pri vožnji in ohranjanju konstantne oddaljenosti od tal, ne glede na obremenitev avtomobila. Zračno vzmetenje omogoča, da se avto dvigne višje ali nižje. Nadzorni sistem zračnega vzmetenja je sestavljen iz:
-Visoko zmogljiv Kompresor zračnega vzmetenja, ki poganja celoten sistem
-Ventil ventila z elektromagnetnimi ventili, ki je odgovoren za pravočasno dovajanje zraka v vsako od štirih zračnih blazin
-Višinski senzorji, ki merijo vsako sekundo in določijo zahtevano natančno višino zračnega vzmetenja, da je avto popolnoma izravnan.
-Zračne blazine - gumijaste krogle / baloni, napolnjeni s stisnjenim zrakom
-Elektronska enota, ki skrbi za celoten sistem zračnega vzmetenja, kdaj in kako delati
PREDNOSTI ZRAČNEGA VZMETENJA
Sodobni avtomobili so zahvaljujoč zračnemu vzmetenju veliko tišji in delujejo pri veliko nižjih stopnjah vibracij. To prispeva k nižji stopnji utrujenosti in neugodja voznika ter k udobnejšemu potovanju potnikov. Učinkovitejše zračno vzmetenje vodi do nižje ravni tresljajev karoserije, kar posledično vodi do manjše obremenitve in obrabe pnevmatik. Običajno v najvišjem razredu, tako imenovanih avtomobilih premium razreda, je zračno vzmetenje nameščeno tako na sprednji kot zadnji osi, tako da je možna raven regulacije celotnega avtomobila. To pa pomaga pri terenski in terenski vožnji, saj bi lahko avto dvignil za premagovanje visokih ovir. Nasprotno pa se zračno vzmetenje zmanjša pri vožnji pri višjih hitrostih, na primer po avtocesti. To prispeva k manjšemu uporu, boljši aerodinamiki, boljši stabilnosti in manjši porabi goriva. Pri avtomobilih, ki so modeli T, ali tako imenovani karavanski modeli, je zračno vzmetenje nameščeno samo na zadnji osi. Na ta način je možno vleči težje počitniške prikolice in prikolice, hkrati pa je zagotovljena vodoravna lega karoserije. Zračno vzmetenje preprečuje spodnjo lego zadnje preme. Ko je avto težak, njegov zadnji del ne leži na tleh in sprednji del se ne dvigne visoko. Zračno vzmetenje zagotavlja in zagotavlja pravilno lego žarometov ter stabilnost, varnost, enostavno upravljanje in udobje.
UPORABA ZRAČNEGA VZMETENJA
Zračno vzmetenje se običajno uporablja za povečanje udobja in varnosti premium avtomobilov, a ne samo. Zračno vzmetenje se pogosto uporablja tudi v vozilih za posebne namene, kot so reševalna vozila, gasilska vozila, vozila civilne zaščite, pomoč na cesti, vozila za prevoz invalidov in mnoga druga. Pri vseh zračno vzmetenje omogoča večjo zanesljivost pri povečani obremenitvi. Takšni avtomobili so običajno opremljeni s težjo opremo, ki bi pri vzmetnem vzmetenju privedla do zelo hitre utrujenosti kovine v vzmeti, zmanjšanja odmika do ceste, kar posledično vodi v nefunkcionalnost in nezanesljivost namenskih vozil. Zračno vzmetenje omogoča, da avtomobil vzdržuje raven položaj telesa. Zračno vzmetenje preprečuje nizko lego zadnje preme, omogoča tudi pravilno postavitev žarometov. Zračno vzmetenje izboljšuje stabilnost, varnost, udobje ter enostavno upravljanje in manevriranje.
SKRBI ZA UGODNOST ZRAČNEGA VZMETENJA
Skrb za zračno vzmetenje je še posebej pomembna za njegovo pravilno delovanje. Na splošno so najbolj nagnjeni k težavam gumijasti deli zračnih blazin. V primeru nepravočasnega odkrivanja in reševanja takšne težave ali njenega zanemarjanja vodi do težav pri pravilnem delovanju zračnega vzmetenja in naknadne zamenjave poleg zračnih blazin pa tudi zračnega kompresorja. Sistem zračnega vzmetenja je večkomponenten in težava pri vsaki komponenti lahko povzroči okvaro celotnega zračnega vzmetenja. Skrb lastnikov avtomobilov z zračnim vzmetenjem se izraža tudi z občasnimi pregledi v servisu. V e-trgovini aeropik.si boste našli vse, kar potrebujete za vzdrževanje zračnega vzmetenja vašega avtomobila v delovanju.